Ibiza

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Ibiza slouží zejména Baleárským ostrovům, neboť 95 % jeho cestujících přilétá právě na ostrov Ibiza, nebo Formentera. Za rok 2008 bylo těch pasažérů 4 647 487. Mezinárodní letiště, které leží 7 kilometrů jihozápadně od města Ibiza, je v provozu od roku 1949, kdy sloužilo ve Španělské občanské válce.

V současné době slouží osobní přepravě jen jediný terminál, ze kterého odlétají letadla do destinací v Evropě a na Blízkém východě. Mezi letecké společnosti s největším počtem linek patří Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, Ryanair, EasyJet, Air Berlin, Jet2.com, Condor Airlines, nebo Vueling Airlines.

Z letiště do měst na celém ostrově Ibiza vás po celý rok dovezou autobusy linek 9 (Sant Antoni - San Josep – letiště) a 10 (Ibiza - San Jordi – letiště), mezi 15. červnem a 15. zářím k nim přibude i linka 24 (Es Canar - Santa Eulalia – letiště) a mezi 1. červencem a 31. srpnem ještě linka 10B (Ibiza - Playa de Bossa – letiště). Jízdné je na všech linkách stanoveno na 3 eura.

Nocování na letišti se nemusíte obávat – terminál je vcelku čistý a k dispozici máte pohodlné lavičky. Jen jídlo si musíte přinést vlastní. Pobočky na letišti mají i autopůjčovny AurigaCrown, Avis, Europcar, Hertz a National Atesa.

Rezervovat letenku

Akční letenky

Praha plain Shanghai
15 142
Praha plain Shanghai
15 142
Praha plain Shanghai
15 142
Praha plain Dubaj
10 410
Praha plain Dubaj
10 410

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. V nabídce najdete i letenky do afrických lokalit. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.