Ibiza

Letiště Ibiza slouží zejména Baleárským ostrovům, neboť 95 % jeho cestujících přilétá právě na ostrov Ibiza, nebo Formentera. Za rok 2008 bylo těch pasažérů 4 647 487. Mezinárodní letiště, které leží 7 kilometrů jihozápadně od města Ibiza, je v provozu od roku 1949, kdy sloužilo ve Španělské občanské válce.

V současné době slouží osobní přepravě jen jediný terminál, ze kterého odlétají letadla do destinací v Evropě a na Blízkém východě. Mezi letecké společnosti s největším počtem linek patří Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, Ryanair, EasyJet, Air Berlin, Jet2.com, Condor Airlines, nebo Vueling Airlines.

Z letiště do měst na celém ostrově Ibiza vás po celý rok dovezou autobusy linek 9 (Sant Antoni – San Josep – letiště) a 10 (Ibiza – San Jordi – letiště), mezi 15. červnem a 15. zářím k nim přibude i linka 24 (Es Canar – Santa Eulalia – letiště) a mezi 1. červencem a 31. srpnem ještě linka 10B (Ibiza – Playa de Bossa – letiště). Jízdné je na všech linkách stanoveno na 3 eura.

Nocování na letišti se nemusíte obávat – terminál je vcelku čistý a k dispozici máte pohodlné lavičky. Jen jídlo si musíte přinést vlastní. Pobočky na letišti mají i autopůjčovny AurigaCrown, Avis, Europcar, Hertz a National Atesa.

Nezávazně objednat letenky Ibiza

1 komentář to Ibiza

Avatar

Levné letenky na Ibizu: V květnu z Brna jen za 1 453 Kč | Letenky levně

Březen 7th, 2011 at 23.14

[...] nabídkou levných letenek z Brna na Ibizu přišla nízkonákladová společnost Ryanair. Letenky pořídíte již za 1 453 [...]

Diskuse na téma Ibiza

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. V nabídce najdete i letenky do Afrických lokalit. Snažíme se naším zákazníkům nabídnout letenky za co nejlepší ceny.