Galície je kraj je zelenou zahradou Španělska

Galície je kraj nacházející se v severním Španělsku. Jde o nezjzápadnější výspu Pyrenejského poloostrova, kam stovky poutníků míří k hrobu svatého Jakuba.

Do Galície se dostanete letecky z Prahy do Madridu a odtud vás čeká šestihodinová jízda do Coruni. Díky neustále deštivému počasí, kdy alespoň mrholí, je Galície zemí neustálé zeleně.

Země s nádernými plážemi

Oblast A Coruna je vyhlášena svými 6 km dlouhými plážemi s bílým pískem a nádherným výhledem. Ferrol je místem pro milovníky vodních sportů jako je jachting, vodní lyžování a další.

La Coruna není hlavní město Galície, ale je největším přístavem, který se zde rozkládá mezi zálivy. Za návštěvu stojí nádherná promenáda, která měří 13 km a je největší na světě. Lemují ji domy s prosklenými lodžiemi, které umožňují nádherný výhled na moře, který je chvíli klidné, jindy zase mírně rozbouřené.

Před radnicí stojí symbol města socha Marie Píty, ženy korzára Francise Drake. Byla to žena, která pomohla ubránit město před náporem angličanů. La Coruna je místo, kterému vždy vládly a vládnou ženy.

Dominantou města jsou stavby: Domus – dům člověka, která je z r. 1994 a je umístěna nad skalním výčnělkem zátoky Orzan. Stavba připomíná loď, která zde zakotvila.

Druhou stavbou je místní maják jež pochází z období Římanů a je pojmenován Herkules.

Na seznamu Unesco jsou zapsány hradby, které jsou památkou na Římany. Hradby jsou dlouhé více než dva kilometry a mají 85 bastionů. Pocházejí ze třetího století a jejich stavba trvala pouhých 45 let.

Zaujmout vás může také patron města Froilán, jehož ostatky najdete v katedrále Leónu, kde byl dlouhá léta biskupem. Galície je nádherná země, tamní obyvatelé se vám mohou zdát málomluvní, ale naopak pokud se s nimi spřátelíte, je to na celý život.


Tagy

žádné tagy

Kategorie

žádné kategorie