Jak ušetřit na směnných kurzech, pokud odjíždíte na dovolenou

Rozdíly v nabídkách směnných kurzů se mnohdy liší až o několik desítek haléřů na 1 euru. Za dovolenou tak můžete ušetřit více než zanedbatelnou částku! Je důležité měnit peníze u těch správných společností a v zahraničí pak stačí platit správným způsobem.

Nejprve se ujistěte, že banka, u níž jste klientem, nabízí výhodný směnný kurz. Zde rovněž bývá rozdíl mezi jednotlivými finančními institucemi, a může činit až 0,50 haléřů na 1 euro. Pokud využijete služeb některé cestovní agentury, která zprostředkovává zájezdy německých cestovních kanceláří, nejčastěji upřednostňují platbu přímo v eurech, což bývá mnohdy výhodnější, než platit dovolenou českými korunami.

Jestliže máte platební kartu s výhodným směnným kurzem, vyplatí se vám používat ji při placení, kdy budou platby pro vás daleko levnější než při platbě valutami, navíc v bankomatu v zahraničí počítejte s možnými poplatky za tento výběr. Pokud vaše banka nabízí nevýhodný kurz, obraťte se na služby obchodníků s devizami. Věnujte velkou pozornost tomu, za jaký kurz směňujete českou korunu, vždy se to vyplatí a vy tak ušetříte nemalé peníze!

Stejně jako směnné kurzy pečlivě sledujte také naši rubriku, kde pro vás denně připravujeme články na zajímavé destinace, do nichž můžete cestovat letecky, levné letenky u nás totiž zakoupíte do celého světa! Ušetřete tak mnohem více peněz i pokud si letenky rezervujete s dostatečným předstihem. Vezměte děti na víkendový pobyt plný zajímavých atrakcí, pozvěte svou drahou polovičku na luxusní dovolenou, nebo vyrazte s partou přátel na skvělý poznávací výlet do zahraničí!


Tagy

žádné tagy

Kategorie