Milujete Afriku?

V severní části Etiopie v regionu Amhara se rozkládá nádherná nedotčená příroda v Národním parku Simien, kde zároveň najdete i nejvyšší horu země. Krajina byla formována rozsáhlou erozí, díky které zde vzniklo velmi zajímavé pohoří se strmými roklemi a hlubokými údolími, je zde i vyhaslá sopka Ras Dashen (4550 m n.m), která je nazývána Střechou Etiopie, je to také čtvrtá nejvyšší hora Afriky. Ras Dashen je obrovským lákadlem pro horolezce, kteří ji sem opakovaně jezdí zdolat.

V těchto horách jsou i místa, kam se můžete vydat i na náročné treky a výlety. Během procházení Národním parkem Simien se můžete kochat nádhernými výhledy ze skalních útesů. Vychutnejte si typický půvab africké přírody ve společnosti paviánů dželada, lišky habešské, kozorožců walia, apod.

Na své si tady přijdou i botanici a milovníci flóry, největším lákadlem jsou zvonkovité lobélie. V parku zároveň poznejte život původních Etiopanů, možná s nimi přijdete do kontaktu, a třeba se vám podaří navštívit i jejich vesnici. V městečku Debark je možné si najmout průvodce i nosiče s mulami, ubytovat se můžete v kempu Sankaber, nebo Geech kemp. Ideální dobou pro návštěvu Simienu je období od října do května.

V okolí Národního parku Simien pak navštivte královské město Gondar, kde spatříte překrásný palácový komplex, nesmíte vynechat město Aksúm, jež je centrem království Aksúm. Jeho největšími poklady jsou monumentální stély a obří obelisky staré asi 3000 let.

Co nesmíte opomenout před cestou do Etiopie se dozvíte v příštím článku.

Nejlevnější letenky do Etiopie zakupte již nyní online a ušetřete spoustu peněz! Afriku si zamilujete, budete se sem chtít vrátit!


Tagy

žádné tagy

Kategorie

žádné kategorie