Na výlet do Singapuru

Singapur je město mnoha tváří. Udržuje se zde přísný pořádek, za jehož porušení jsou zde přísné tresty. Singapur má ve znaku Merliona – mýtickou postavu s hlavou lva a tělem ryby. Z nařízení vlády se ostrov, který je od Malajského poloostrova oddělen Johanským průlivem, neustále rozšiřuje. Moře v bezprostřední blízkosti města je zasypáváno pískem, aby zde bylo více pevniny. Singapur je prvním městem, které zpoplatnilo vjezd do města a platí se tady již více než 70. let. Žije zde více než 5,5 milionů obyvatel, bez práce je zde pouze 2-3% obyvatel.

Atrakce a památky Singapuru

Do Singapuru můžete jet obdivovat přírodu, památky i kulturní unikáty.

Ostrov Sentosa - Jsou zde nekončící pláže, bary a nespoutaná zábava.

Oceánarium Underwater World – se nachází rovněž na Sentose, jsou zde obří prosklená akvária se zajímavými druhy ryb a živočichů.

Ruské kolo – Má úctyhodných 162 metrů a je největším ruským kolem v Asii

Zátoka Marina Bay – nabídne vám dokonalé panorama města, je zde nejdražší a nejluxusnější hotel Marina Bay Sands

Vertikální zahrady – 18 betonových věží, které jsou obrostlé popínavými rostlinami a připomínají rozkvetlé stromy

Orchard Road – rušná třída plná hotelů a obchodních center

Singapur je městem pro klidnou a příjemnou dovolenou. Žvýkačky lze zakoupit pouze v lékárně, nesmíte si nosit jídlo do metra nebo ho konzumovat tam, kde je zakázáno. Rovněž nesmíte plivat na zem, močit na veřejnosti nebo odhazovat nedopalky. I cizincům zde hrozí přísné tresty za porušení pořádku. Na druhou stranu zde není téměř žádná kriminalita a město vás rozhodně nadchne. Vydejte se na cesty a pořiďte si za výhodné ceny.


Tagy

žádné tagy

Kategorie

žádné kategorie