Podzimní a zimní maratony

Opravdový běžec není listnatý strom. Jeho nadšení s podzimem neopadá, ale sílí. Právě na podzim totiž startují maratony a ultramaratony tak lákavé, že si na ně budete chtít zaletět. Kdo by si taky nechtěl zaběhat za polárních kruhem nebo na Kanárských ostrovech. 

Marine Corps Marathon

Kde: Washington D. C., USA

Kdy: 22. 10. 2017

Web: www.marinemarathon.com

Rozhodně jeden z nejoblíbenějších washingtonských maratonů je zároveň příležitostí prohlédnout si městské památky. Trasa vás zavede k Arlingtonskému národnímu hřbitovu s tisíci bílými kříži, obelisku podobnému památníku National Mall nebo Lincolnovu pomníku. Účastníci se ale shodují, že nejlepší na maratonu jsou davy mariňáků, kteří podél trati povzbuzují běžce, díky čemuž má celá akce úžasný náboj.

Najít letenky   Prague → Washington

jcarillet | istockphoto.com

Athens Authentic Marathon 

Kde: Marathón – Athény
Kdy: 12. listopadu 2017
Web: www.athensauthenticmarathon.gr

Pokud jde o běh, Athény nejde vynechat. Právě sem v antice doběhl posel, aby oznámil vítězství v bitvě u Marathónu, po kterém tahle disciplína dostala jméno. Zdejší běh věrně kopíruje jeho trasu, takže se běží z Marathónu přes vesničky podél pobřeží až na athénský Panathénský stadion. Maraton je starý jako moderní olympijské hry. Pořádá se od roku 1896, kdy ovšem ještě směli běhat jen muži, a je tak populární, že se ho ročně zúčastní okolo 18 000 lidí.  

Najít letenky   Prague → Athens

John Tsotras | istockphoto.com

Polar Circle Marathon

Kde: Kangerlussuaq, Grónsko

Kdy: 28.–29. října 2017

Web: polar-circle-marathon.com

Grónský maraton se pyšní nálepkou the Coolest Marathon on Earth – nejstudenější nebo nejvíc cool na planetě (záleží, jak se po doběhnutí cítíte). Běh přes nedohlednou arktickou tundru a ledovce, kde člověk slyší jen vlastní dech, je skvělý důvod k návštěvě Grońska. Mohlo by vás taky zajímat, že pořadatel maratonu má ve svém stálém repertoáru ještě další lákavé trasy, například běh po Velké čínské zdi, po poušti v okolí jordánského města Petra nebo mezi buddhistickými chrámy barmského Baganu.

Najít letenky   Copenhagen → Kangerlussuaq

 

RichVintage | istockphoto.com

Transgrancanaria HG

Kde: Las Canteras beach, Las Palmas de Gran Canaria

Kdy: 21.–25. února 2018

Web: www.transgrancanaria.net

Ultramaraton na Kanárech slibuje hned několik báječných odměn. Jednak možnost změřit síly se zdejším skalnatým terénem, jednak odpočinek na tropické pláži. Pokud si netroufáte na celých 125 km, zúčastnit se můžete i klasického maratonu nebo rodinného běhu na 15 km. Vedle Transgrancanaria HG se 12. ledna 2018 v Las Palmas běží ještě klasický městský maraton, je tedy z čeho vybírat.     

Najít letenky   Prague → Las Palmas

amriphoto | istockphoto.com

Ultra Trail Collserola 

Kde: Collserola, Španělsko 

Kdy: 25. listopadu 2017

Web: bcntrailraces.com

Existuje několik míst, ze kterých máte Barcelonu jako na dlani. Jedním z nich je chráněná krajinná oblast v pohoří Collserola, které se táhne po obvodu metropole. Právě tady se každoročně běhá ultramaraton Ultra Trail Collserola ve dvou obtížnostech. Oproti Transgrancanaria nenabízí žádné lehčí a kratší trasy. Jen panorama, které bere dech stejně jako běh sám. Úžasným zážitkem je i barcelonský městský maraton. Ten další je naplánovaný na 11. března 2018.          

Najít letenky   Prague → Barcelona

ferrantraite | istockphoto.com

Rovaniemi’s Arctic Winter Races

Kde:  Rovaniemi, Finsko

Kdy: 16.–18. února 2018 

Web: www.rovaniemi150.com  

Závody ve finském Rovaniemi nejsou jen běžecké. Kilometry zasněžené laponské krajiny mohou účastníci zdolávat pěšky, na lyžích nebo fatbiku, kole s velmi tlustými pneumatikami. Závodníci si vybírají ze tří závodů, jejich délka a náročnost s číslem za zkratkou ROV roste. Všichni ale startují na stejném místě ve stejný den, takže začátek ultramaratonu je podívaná.    

Najít letenky   Prague → Rovaniemi

redwedge | istockphoto.com

 

 


Tagy

žádné tagy